Wspólnota bahá’í – Kraków i okolice

W Krakowie nie mamy jeszcze siedziby wspólnoty, spotykamy się w wynajętych salach na terenie miasta Krakowa i okolic oraz w domach prywatnych.

Nadchodzące wydarzenia otwarte dla osób zainteresowanych ogłaszamy tutaj oraz na stronie Facebooka: Wspólnota baha’i – Kraków i okolice.

Zapraszamy także do lektury naszego bloga: bahaikrakow.blogspot.com. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia i do kontaktu z nami pod adresami mailowymi:

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

SPOTKANIA BAHA’I    Wydarzenie Facebook

(wtorki, ul. Filipa 23, Archeion)

15 stycznia 2019 godz. 17:00-19:00 (Sala Talesa, parter)

29 stycznia 2019 godz. 17:00-19:00 (Sala Talesa, parter)

PROGRAM:
Spotkanie otwarte dla zainteresowanych przesłaniem baha’i.
Rozpoczniemy krótką prezentacją oraz czytaniem cytatów z pism baha’i z muzyką, później podzielimy się na grupy wedle zainteresowań:

Grupa 1: wprowadzenie do przesłania baha’i, rozmowa na temat życia i misji Bahá’u’lláha, jednoczących zasad i nauk, które przyniósł, pytania i odpowiedzi.

Grupa 2: studiowanie książki 1 Instytutu Ruhi „Rozważania na temat życia duchowego” (studiowanie pism, modlitwa i medytacja, życie i śmierć, cel życia i inne tematy).

PROJEKCJA FILMU

Sobota, 2 luty 2019, godz. 19:00-21:00, Cafe Kontynenty, ul. Bochenka 16a, Kraków – Projekcja filmu „The Gate – Brama – Narodziny wiary baha’i oraz dyskusja prowadzona przez krakowskich bahaitów. Wydarzenie Facebook

MINIONE WYDARZENIA

10 listopada 2018 godzina 16:00 – zapraszamy na obchody Urodzin Baha’u’llaha w Sali Retro, Cafe Kontynenty, ul. Bochenka 16a, Piaski Nowe, Kraków

13 listopada 2018 godzina 20:15 – Projekcja filmu “The Gate – Brama – Narodziny wiary baha’i” oraz dyskusja prowadzona przez krakowskich bahaitów – Kino pod Baranami 

Osoby, które nie mogły być na pokazie, a chciałyby obejrzeć film, mogą zakupić wersję z polskimi napisami w sklepie internetowym The Gate Film.

Nasza wspólnota oferuje między innymi:

  • spotkania modlitewne
  • kółka studiujących
  • zajęcia dla dzieci
  • grupy młodszej młodzieży
  • spotkania, wykłady, spacery
  • warsztaty dla szkół