Objawienie

Bóg, Stwórca wszechświata jest Wszechwiedzący, Wszechmiłujący i Wszechmiłosierny. Tak jak fizyczne słońce oświeca świat, w ten sam sposób światło Boga promienieje na całe Stworzenie. Jest niemożliwe, aby śmiertelny umysł mógł dogłębnie pojąć rzeczywistość Boga. Jakkolwiek wymyślne nie byłoby nasze pojęcie Boga, zawsze będzie ono wpisane w ograniczenia ludzkiego umysłu.

Poprzez wieki Bóg wysyłał Boskich Posłańców zwanych Objawicielami Boga takich jak Abraham, Kryszna, Zaratustra, Mojżesz, Budda, Jezus Chrystus, Mahomet oraz w czasach mniej odległych Báb i Bahá’u’lláh, aby mogły rozwijać się ludzkie zdolności duchowe, intelektualne i moralne. Po przyjściu Objawiciela Boga następuje niezwykły postęp na świecie. Docierając do podstaw ludzkiej motywacji, Jego nauki rozbudzają w rzeszach ludzi zdolności, by przyczyniać się do rozwoju cywilizacji w stopniu nigdy wcześniej niemożliwym.

Dzisiaj znajdujemy się na progu wieku dojrzałości, w który wkracza ludzkość. Przechodząc przez różne etapy wspólnie przekroczyliśmy okres naszego niemowlęctwa i dzieciństwa. Na całym świecie społeczeństwo ludzkie ulega przemianie, a ostateczny trend jest jasny: doświadczamy niczego innego jak tylko kształtowania ludzkiego społeczeństwa jako cywilizacji planetarnej.

***

Bądź świadkiem wspaniałych dowodów dzieła Boga i zastanów się nad jego zasięgiem i charakterem. – Bahá’u’lláh